Yaşam

Balcı Ekrem gözaltına alındı

Televizyon ekranlarında sürekli kampanyalı bal satışı yapan Ekrem İncel kaçakçılık suçundan gözaltına alındı.

Haberi DinleDurdur

Operasyonun en ilginç anı ise, İncel’in çağırdığı avukat O.G, deponun girişinde avukat eşi S.G’nin adını görünce neye uğradığını şaşırdı. O.G, “Eşimin adının burada ne eşi var.” diyerek İncel’den şikayetçi oldu.

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılıktan Emniyette kaydı bulunan Ekrem İncel’in Çin’den getirilen kaçak ürünleri tele pazarlama yöntemiyle piyasaya sürdüğü yönünde bilgi aldı. Alınan bilgi üzerine çalışma başlatan ekipler, Ekrem İncel’in Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi Osmanlı Caddesi numara 40’daki rezidansta faaliyet yürüttüğü belirlendi.

Yapılan tespitlerin ardından 13 Eylül 2018 günü ekipler operasyonu başlattı. Polis kapılarında ‘apartman yöneticisi’ ve S.G adına kapısında yazı bulunan avukatlık bürosu görünümlü depoları bastı. Baskın sırasında Ekrem İncel gözaltına alındı. Yapılan aramada, 12 bin 500 adet cep telefonu, 3 bin 544 adet elektronik cihazlar, 500 adet akıllı kol saati, 12 bin 500 adet cep telefonu şarj cihazı, 12 bin 500 cep telefonu bataryası ve 200 paket mesir macunu ele geçti.
Kaçak ürünlere el konulurken, Ekrem İncel’in tele pazarlama yayınlarını da rezidanstan yaptığı belirlendi. Ekrem İncel’in yayın yaptığı TV kanalı ve 3 radyodan 2’sinin ruhsatsız olduğu, bu durdumun da RTÜK’e bildirildiği belirtildi.

AVUKATI DA ŞİKAYETÇİ OLDU

Operasyon sırasında gözaltına alınan Ekrem İncel, avukat olarak O.G’yi çağırdı. O.G, arama yapılan rezidansa geldiğinde avukatlık bürosu olarak kapısında yazı bulunan levhada eşi S.G’nin ismini gördü. Ekrem İncel’e, “Eşimin adının burada ne işi var.” diyerek İncel’den şikayetçi oldu.
Operasyonda, rezidans girişinde bulunan bir emlak ofisinin de ruhsatsız olduğu belirlenerek işlem yapıldı.

Ele geçen ürünlerin Çin’den getirildiği belirlendi. Ekrem İncel, sorgusunun ardından çıkarıldığı adliyede adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Ele geçen ürünlerin de Gümrük Müdürlüğüne teslim edildiği belirtildi.

Ekrem İncel, 2015 yılında, Silivri Beyciler Mahallesi’nde tarım arazisi olmasına rağmen arazileri planlı, projeli ve imarlıymış gibi gösterip satış reklamı yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı


Yukarı