Siyaset

Erdoğan: Seçmene 'işte budur' dedirteceğiz

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekili listeleri için dikkat çeken mesajlar verdi. Revizyon sinyali veren Erdoğan, "Seçmenin önüne ‘işte budur’ denilecek isimlerle çıkmaya kararlıyız" dedi.

Haberi DinleDurdur

24 Haziran seçimlerine hızla yaklaşıyoruz. Seçmenin önüne ‘işte budur’ denilecek isimlerle çıkmaya kararlıyız diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Açık ve net söyleyeceğim, 600 isimden oluşan bir listeyle halkın karşısına çıkacağız. Yer alan olacak olmayan olacak. Yer alanlar almayanlar bizi anlayışla karşılamaları gerekir. Derdimiz halkımızın karşısına en idealiyle çıkabilmektir. Meclis grubumuz ne kadar güçlü olursa yürütmede o kadar rahat ederiz. Cumhur İttifakı nazar değmesin iyi gidiyor. 3 benzemez ittifakının tersine biz milletimizin karşısına tek adayla çıkacağız. Ramazan’ın bereketi seçim çalışmalarımıza yansıyacaktır. Milletvekili aday listelerinin ilanı ile tam saha çalışmayı sürdüreceğiz." dedi.

YOLA ÇIKAN ÇIRAK DEĞİLİZ

Erdoğan, 16 yıllık sürede tecrübe ve birikim kazandıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı “Bizim milletimize taahhütümüz, yeni yönetim sistemine geçmek, eksik ve aksaklıkları hemen görüp, gidermek. Manifestomuzda Türkiye hayalimizi kısmen ilan ettik. Somut adımları ise beyannamemizde anlatacağız. Eski yönetim sistemi ile yapabildiklerimiz bunlardı, dünya değişirken, Türkiye değişirken, bizim yerimizde saymamız düşünülemez. Her şeyden önce ciddi bir tecrübe ve birikimimiz var. Yola çıkan çırak değiliz. Aldığımız mesafenin üstüne, süratle yeni yeni projeler koyarak devam edeceğiz. Bizim karşımızdakilerin ne deneyimi var, ne tecrübesi. Sıfırdan başlayacaklar” dedi.

İTTİFAKIMIZA GÜÇ KATIN

Aziz milletimden isteğim şudur, bizi bugüne kadar yalnız bırakmadınız, anayasa değişikliği yapacak şekilde cumhur ittifakına çok daha farklı güç katmanız olacaktır. Yeni dönemde istikrar ve güvenin temininde Meclis çoğunluğu önemlidir. Milletimizin desteğiyle Cumhur İttifakı’nın anayasa değişikliği çıtasının üzerine çıkacağına inanıyorum. Dün iyi bildiğiniz kişi ve kesimlerin yarın rotayı nereye çevireceklerini kestirmeniz mümkün değildir. Hesabımız halkadır, hakkadır. Bugün de bu hesabı herkese karşı veririz. Biz ikiyüzlü iki dilli olmadık. Herkese aynı şeyleri söyledik ve söylemeye devam ediyoruz.


Yukarı