Ekonomi

İşte Ekonomi Zirvesinde masaya gelecek konular

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nu topluyor. Toplantının Külliye'de saat 14:00'de başlaması bekleniyor.

Haberi DinleDurdur

Ekonomi bakanları ile ilgili bürokratların katılacağı toplantıda döviz kurunda yaşanan artış, İmar Barışı ve emeklilere verilecek ikramiyelerle ilgili konular görüşülecek.

Dolar/TL, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün ekonomi yönetimi ile bir araya geleceğine yönelik haberlerin kurdaki değer kaybına karşı bir önlem alınacağı beklentisi oluşturmasıyla 4.28 seviyesinin altına kadar geriledi.

iBRAHİM KALIN'DAN ZİRVE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bugün yapılacak ekonomi zirvesiyle ilgili konuştu:

"Hem ithalat ihracat dengesi, istihdam, sanayi yatırımlarıyla ilgili konular etraflı bir şekilde ele alınacak. Tabii dövizle ilgili konu birkaç haftadır günümüzde. Bunun küresel dalgalanmalarla ilgili olduğunu da tekrar ifade etmek de fayda var. Dün Trump’ın anlaşmadan çekilmesi de piyasalara bu manada etki yaptı. Petrol fiyatı yükseldi, bir birini etkileyen bir çok dinamik var. Kısa ve net mesaj vermek gerekirse, hükümetimizin cumhurbaşkanımızın sürdürdüğü mali disiplin politikaları devam edecek" dedi.


Yukarı