Bilim-Teknoloji

Samsung’ların güncelleme tarihi belli oldu!

Samsung 2018 Eylül ayı güncelleme içeriğini yayınladı. Şirketin düzenli bir şekilde yayınladığı güvenlik güncellemesi neler sunuyor? Samsung güvenlik güncellemesi detayları neler? Hangi cihazlar için çıkıyor? İşte bu soruların cevabını veriyoruz.

Haberi DinleDurdur

Samsung güvenlik güncellemesi detayları

Samsung bugün yaptığı duyuruyla, destekleyen cihazlar için yapılacak yeni güncellemenin yayına hazır olduğunu açıkladı. Bekleneceği üzere, bu yeni güncelleme birçok işletim sistemi ve cihaz açığına çözüm buluyor. Düzinelerce orta ve yüksek riskli güvenlik açığı düzeltilirken, ayrıca 9 kritik güvenlik açığına yönelik düzeltmeler yapıldı.

Eylül ayı Samsung güvenlik güncellemesi destekleyen cihazlar için yapılacak son düzeltmeler ve paketleme işlemlerinin ardından yayınlanacak. Samsung’un kendi yazılımında bulunan 18 SVE (Samsung’un güvenlik açıkları) üzerinde de düzenlemeler yapıldı.

Desteklenen cihaz listesi ve güncellemenin detaylı açıklamasına buradanulaşabilirsiniz. Bu arada, Eylül 2018 Android güvenlik güncellemesinin hangi Galaxy modelerine geleceğini açıkladığı listede, Galaxy Note 5 ve S6 Edge+modeline yer vermedi. Özellikle kullanıcı sayısı hala çok fazla olan ve hala sıfır modellerinin günümüzde satıldığı Galaxy Note 5 gibi bir model, artık Android güvenlik güncelleştirmelerini almayacak.

Kaynak: Shift Delete


Yukarı